Autor: Piotr Zagdański

strona _1

Zatem gotowy do wystartowania, żeby opisać i zapamiętać każdy dzień, każdy nowy dzień, który jeszcze przede mną. Codziennie cieszę się i smucę, denerwuję i uspokajam, wspominam i marzę, nie tracę nadziei, choć coraz mniej we mnie wiary, że jest to strategia dobra. Żyję i pomimo wszystko cieszę się życiem i z życia, które mam. Jestem szczęśliwy, kochający i kochany, i niezależny a taki przecież chciałem być odkąd pamiętam.

Dziś, środa, spokojny, słoneczny dzień. Dzień porządkowy. Nowe kwiaty w gabinecie (bardzo ładnie), prasowanie koszul, dwa telefony (mama i ciocia Stasia). Spokojny wieczór, rodzinnie, miło, normalnie.

Menedżerze, potrzebujesz dedykowanych, krótkich mini-szkoleń!

Menedżerowie są do siebie podobni, borykają się z podobnymi problemami: brakiem czasu, niskim zaangażowaniem w zespole, problemami z komunikacją, przeciążeniem, emocjami, trudnymi rozmowami, zmęczeniem i brakiem energii do działania. Dodatkowo obserwują spadającą skuteczność w działaniu i mniej zadowalające wyniki.

Kolejne szkolenia własne i pracowników niewiele zmieniają w tej sytuacji. Więcej wiedzy nie przekłada się na lepsze wyniki, a teoria po prostu nie łączy się z praktyką. Mamy do czynienia ze świetnie wyedukowanymi menedżerami, bezradnymi w świecie realnych problemów.

Czemu szkolenia nie działają? Ponieważ nie potrzebujemy już więcej szkoleń, ale potrzebujemy zastosowania „szkoleń”  w praktyce, odwagi w testowaniu nowych koncepcji i zmiany w starych nawykach.
Oczekując innych rezultatów, musimy działać inaczej!

Mini-szkolenia są  alternatywą dla klasycznych szkoleń. Łączę w nich  zindywidualizowane, celowane podejście do rozwoju z moimi wieloletnimi, szkoleniowymi doświadczeniami i umiejętnościami. Kiedy potrzebne jest szkolenie – staję się trenerem, kiedy porady – psychologiem, kiedy odwołuję się do doświadczeń – jestem mentorem a kiedy zaczynam stawiać pytania – wykorzystuję narzędzia coachingowe.

Styl mojej pracy nazywam „rozwojowy freestyle” – jest szybki, dynamiczny a przede wszystkim skuteczny.  Nastawiony na rezultaty, praktyczność i osiągnięcia. Wykorzystując moją wiedzę, doświadczenie i różne metody oddziaływania uwalniam, wspieram i promuję talenty menedżerskie, które każdy z nas posiada.

Czasem trzeba się nieco pogubić, aby trafić pod właściwy adres.

Aleksandra Domańska „Ulica Pogodna”

 

Tak jakby ciut o mnie ,  jakby …

„Nie ma czasu – tak krótkie jest życie – na sprzeczki, przeprosiny, zawiść, wyjaśnienia. Jest tylko czas na kochanie, i to w tej chwili, że się tak wyrażę”

Mark Twain

Najpierw to, co najważniejsze…

„Przyjaciele moi i przyjaciółki!  Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości.  Nie mówcie jej „przyjdź jutro, przyjdź pojutrze, dziś nie mam dla ciebie czasu”.  Bo może się zdarzyć, że otworzysz drzwi, a tam stoi zziębnięta staruszka i mówi „Przepraszam, musiałam pomylić adres…”  I pstryk, iskierka gaśnie.”

 Agnieszka Osiecka z książki „Rozmowy w tańcu”

Wolność zaczyna się w głowie

Wolność jest ważnym problemem filozoficznym. Mówienie o wolności zakłada istnienie czegoś (duszy, umysłu), co potrafi podejmować decyzję. Filozofia często podkreślała, że wolność jest przeciwieństwem ignorancji i ulegania namiętnościom. Wolny jest tylko ten człowiek, który kierując się prawdziwą wiedzą i własnym rozumem może realizować cele, które uważa za pożądane dla siebie.

© 2021 Piotr Zagdański

Theme by Anders NorenUp ↑